1. interpetakademi.com
  2. Hakkımızda

Hakkımızda

  •   Genel Müdürün Mesajı
  •   İş Geliştirme Müdürünün Mesajı
  •   Misyon – Vizyon
  •   Tarihimiz
  •   Seç Politikamız
  •   Alkol Uyuşturucu Politikası
  •   Kalite Politikası
  •   Tarafsızlık ve Gizlilik Taahhüdü
  •   Ulusal Yeterliliklerde Sınav ve Belgelendirme
 

Genel Müdürün Mesajı

1991 yılında İNTERPET’i eşim Yasemin hanım ile kurduğumuzda Robert Bosch’un “İnsanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim” sözünü kendimize temel prensip olarak kabul etmiştik. O günden bu güne yaklaşık 24 yıl kelimenin tam anlamıyla rüzgar gibi geçti.

Kurulduğumuz günden beri, şartlar ne olursa olsun, bu temel prensipten hiçbir zaman sapmadan hareket ettik ve bundan sonra da bu doğrultuda yürümeye devam ediyor olacağız. İNTERPET hiçbir zaman müşterilerinin güvenini kaybetmeyecektir. Bir firmanın büyüklüğü, o firmanın sattığı mal ve hizmetlerinin kalitesi ile verdiği sözlere ne kadar sadık kaldığı ile ölçülür. Biz de gücümüzü sektörümüze yaptığımız üstün hizmetler, sağladığımız kaliteli ürünler ve verilen her sözümüzü yerine getirmiş olmanın sonucunda insanların bize duymuş oldukları güvenden almaktayız.

Dürüstlüğümüz, verdiğimiz sözleri yerine getirmemiz, iş ahlakımız ve kalitemiz bizim asla vazgeçemeyeceğimiz temel değerlerimizdir. Bu değerlere olan bağlılığımız sayesinde kazanmış olduğumuz güvene her zaman layık olacağız.

İNTERPET’in geleceğinde dünyanın bu alanda önde gelen yenilikçi teknoloji ve standartların Türkiye’deki yüzü olmak vardır. Bunun için çevreyi koruyan, ekonomiye kazandıran tüm mühendislik çözümlerini, kendi alanında lider uluslar arası ortaklarımızla beraber hizmetinize sunmaya devam edeceğiz.

Bu düşünceler ışığında amacımız, kalitesi uluslar arası standartlarla kanıtlanmış firmalarla çalışarak dünya ile bütünleşmek ve her zaman kalıcı olmaktır. Sonuç olarak ise düşüncelerimizi kısaca aşağıdaki cümleyle özetleyebiliriz:

Bizimle çalıştığınız için asla pişman olmazsınız.

İş Geliştirme Müdürünün Mesajı

 Bugün 26. yaşını bitirmekte olan İnterpet, sektöre sunduğu çözümler, çevre ve ekonomi dostu yüksek teknoloji ürünler, yeni sistemler ve uygulamalarla beraber yüksek enerjisi ve iştahı ile halen çok genç, deneyimi ve uluslar arası itibarı ile de alanında lider bir firma olarak faaliyet göstermektedir.

Şirketimizde bugün sorumluluk almış 2. nesil olarak bizlerin görevi her zamankinden daha yenilikçi olmak, dünyadaki uluslar arası ortaklarımızla daha çok bütünleşmek, çalışanlarımız için oluşturmuş olduğumuz aile düzenini korumak ve geliştirmek, yaptığımız her işte daha da yüksek SEÇ-G standartlarını elde etmek ve müşterilerimiz için ihtiyaçlarına en uygun ve güvenilir çözümleri çok daha profesyonel bir yapıda sunabilmektir.

Bu görevleri yerine getirebilmek için bir araya gelmiş, varoluş misyonumuzu benimsemiş ve İNTERPET kültüründen gelen dürüstlük, dostluk, iyi niyet ve aklı selim gibi erdemlerle hareket eden genç, güçlü ve deneyimli bir kadro ile sizler için ve sizlerle beraber var olmaya devam edeceğiz. İNTERPET, kurulduğu günden bugüne kadar hiçbir zaman statik bir yapıda kalmamış, her zaman değişen şart ve ihtiyaçlara göre kendini geliştirmiş ve yenilikleri sunmaktan ve kovalamaktan hiçbir zaman yorulmamıştır. Biz sektörümüz için bugün ve gelecekte de aynı anlayışla gelişimin ve yeniliğin yüzü olmaya devam edeceğiz.

Bize duymuş olduğunuz güven için sizlere teşekkür eder, güveninize layık kalabilmek için var olan gücümüzle çalışmaya devam edeceğimize söz veririz.

Misyonumuz

 Biz kendimizi Enerji Endüstrisinin bugünkü ve gelecekteki sorunlarına ideal çözümleri bulmaya adadık. Bu sebeple;
• Müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına ürün yelpazemizi ve kalitemizi sürekli geliştireceğiz.
• Ürünlerini en üretken ve en etkili biçimde tedarik etmek için çözüm ortaklarımızla kesin uyum içerisinde çalışacağız.
• Bütün çalışanlarımızın yaratıcılığını ve üretkenliğini azami seviyeye çıkartacak gerekli çalışma ortamını yaratacak ve sürdüreceğiz.
• İş ahlakına daima uyacak ve müşterilerimize, çözüm ortaklarımıza ve çalışanlarımıza verdiğimiz sözleri tutacağız.

Biz;
• Bütün petrol şirketlerinin ekipman ve mühendislik alanındaki ilk tercihi olacağız.
• Sadece petrol piyasasının değil, enerji endüstrisi genelinin ekipman ve mühendislik servisinin yegane sağlayıcısı olacağız.
• Küresel ortaklarımızla birlikte alternatif enerji ürünleri ve teknolojileri alanında Türkiye’deki yeniliklerin yüzü olacağız.
• Genel olarak enerji piyasası için bölgesel bir ekipman ve mühendislik çözümleri kaynağı olacağız.

Tarihimiz

1991 yılında İstanbul’da kurulan İnterpet, akaryakıt istasyon ekipmanları ve mühendisliği konularında uzmanlaşmış bir firmadır. Ana faaliyet alanı olan petrol ekipmanları ve mühendisliği konusunda hem üretici hem de distribütör firma olarak faaliyet gösteren İnterpet, istasyonlar için komple altyapı tesisat çözümlerinden akaryakıt pompası aksamlarına, Lpg pompa ekipmanlarından alternatif enerjiler için pompa ekipmanlarına (Cng, Hidrojen, Ad-Blue vs.), emniyetli dolum ekipmanlarından dolum terminali ekipmanlarına, kreyojenik vanalardan yağlama ekipmanlarına, transfer pompaları ve metrelerinden tanker ekipmanlarına kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Mühendislik alanında ise, anahtar teslim istasyon projelerinden buhar geri dönüşüm sistemlerine, dünyanın en çevre dostu tank, hat ve sızıntı detektörü testlerinden teknoloji harikası tank görüntüleme sistemlerine, çift cidar kaçak tespit sistemlerinden elektronik hat sızıntı detektörü sistemlerine, detaylı tank temizleme hizmetinden istasyon survey, bakım ve tadilat işlerine kadar geniş bir alanda dünyanın en önde gelen teknolojileri ve uygulamaları sektörün hizmetine sunmaktadır.

Kurulduğu yıllarda daha çok yerli piyasaya ürün üretip, mafsal, breakaway, tabanca borusu gibi pompa aksamları ve yedek parçaları konusunda petrol ve lpg sektörlerine hizmet verirken, 2000 yılından itibaren aldığı önemli temsilciliklerle istasyonların altyapı tesisatları tedariği ve kurumu konusunda da faaliyet göstermeye başladı. Bu alanda yaptığı başarılı uygulamalar sayesinde sektörde önder firmalardan biri haline gelen İnterpet büyüyen operasyon ağını destekleyebilmek ve daha iyi yönetebilmek için 2004 yılında halen bugünkü yerleşim alanı olan binaya taşındı.

Üretim faaliyetleri konusunda Türkiye’de en kapsamlı ve en ileri teknoloji sahibi pompa aksamlarını üreten İnterpet, yine kendi alanlarında dünyada lider firmalardan olan Opw ve Goodyear gibi firmalara da ürün üretir duruma ulaştı. 2007 yılının başında pompa aksamları üretimleri için Atex onayları alarak bu alanda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Bu yazının kaleme alındığı gün itibariyle de halen Türkiye’de Atex onaylı pompa ekipmanları üreten tek firma konumundadır.

2008 yılında Türkiye’de bir başka ilke imza atarak 2. Aşama Buhar Geri Dönüşüm Sistemi’nin ilk uygulamasını Opw firmasının CVS2 merkezi sistem çözümü ile gerçekleştirdi. 2009 yılında ise bu sefer bir başka istasyonda bu sisteme ek olarak ilk defa buhardan akaryakıt elde edebilen yine aynı firmanın buhar işleyicisini kurdu.

2010 yılında ise Türkiye’yi ilk defa vakum-akustik tank testleri teknolojisiyle tanıştırdı ve Amerikan Tanknology firması ile yaptığı know-how anlaşmasıyla Türkiye’de test anlayışını tamamen değiştirdi. Özel eğitimli ekipleriyle bugün Türkiye’de halen dünyanın en çevreci ve en teknolojik test sistemlerini uygulayan İnterpet, detaylı tank görüntüleme konusunda da yine aynı firmadan Petroscope teknolojisini Türkiye’ye getirdi. 2011 yılında 20. yaşını kutlayan İnterpet, bir yıl sonra ana binasının yanına inşa ettiği Interpet-2 binasını da tamamladı ve aktif hale getirdi. Yine 2011 yılında, tankın içine girmeden detaylı tank temizliği yapmayı sağlayan bir başka Amerikan firması Gamajet’in Megajet sistemini Türkiye’ye getirdi.

2012 yılında yine bir başka ilki gerçekleştirerek Türkiye’yi ayarlanabilir boy dalgıç pompalarla tanıştırdı. Franklin Fueling firmasının ürettiği Fe Petro marka ayarlanabilir boy dalgıç pompalar sayesinde uzun ömürlü dalgıçların yeniden kullanımının önünü açtı ve istasyon sahipleri ve akaryakıt dağıtım firmaları için gerçek anlamda Atex koruması ve üretici firma garantisi sağladı.

2014 yılı itibariyle artık tüm ana dağıtım firmalarında müteahhit firma olarak tescillenen İnterpet, bayileri ile özel Seç-G anlaşması yaptı ve sahada yaptığı tüm işlerin kendisinden habersiz denetlenebilmesi için 3. parti uzman bir firma ile çalışma başlattı. Saha içi ve dışı tüm operasyonlarını dışarıdan bu firmaya denetlettiren ve tüm eğitimlerini bu doğrultuda yapan İnterpet Seç-G konusunda da halen yatırımlarını arttırarak yoluna devam etmektedir. Bugün itibariyle İnterpet, sahip olduğu 15 temsilcilikle, ekipman sektöründe en çok temsilciliğe sahip, en yoğun stoklarla çalışan firma olup, çevreci mühendislik çözümleri konusunda da öncü konumunda bulunmakta ve bu alanlardaki liderliğini emin adımlarla sürdürmektedir.

Seç Politikamız (Sağlık – Emniyet – Çevre)

İnterpet’in saygın ve başarılı bir kuruluş olması ve belirlenen hedeflere ulaşması için insan sağlığı, işletme güvenliği, çevrenin korunması her zaman ön planda tutulmakta; Sağlık Emniyet ve Çevre (SEÇ) standartlarına tüm çalışanlar ile birlikte müteahhit çalışanların da kararlı, titiz ve ödünsüz bir şekilde uymaları beklenmektedir.

Amacımız; çevremize, çalışanlarımıza, müteahhit çalışanlarına, müşterilerimize, toplumumuza ve faaliyetlerimizden etkilenebilecek herkese gelebilecek her türlü zararı en aza indirmektir.

İnterpet’in bu hedefler ulaşması için tüm işyerlerinde:

• SEÇ standartlarının anlaşılması, benimsenmesi, uygulanması ve denetlenmesi tüm çalışanların öncelikli görevidir. • Yürürlükteki kanunlara, yönetmeliklere ve standartlara kesinlikle uyulacaktır.
• Çalışanlarımıza sağlıklı, emniyetli ve temiz bir çalışma ortamı sağlanacaktır.
• Faaliyetlerimizden kaynaklanan tüm SEÇ riskleri belirlenecek, kök nedenler incelenecek ve bu riskler kabul edilebilir en düşük seviyeye indirilmesi için koruyucu önlemler ile programlar kararlılıkla uygulanacaktır. Uygulamalar sonuç odaklı olacak ve sürekli sorgulanıp iyileştirmeler gerçekleştirilecektir.
• Çalışmalarımız sırasında meydana gelen olumsuzluklara hızlı ve etkin müdahale edilecek, çalışanların meslek hastalıkları veya yaranmaları durumunda ilk yardım ve tedavileri için gerekli tıbbi hizmetler sağlanacaktır.
• Doğal kaynakların daha verimli kullanımı ve atıkların azaltılıp geri kazanılması sağlanacaktır.
• Çalışanlarımızın SEÇ konusunda yapacağı öneriler tizlikle değerlendirilecek ve uygun olduğuna karar verilenler hemen uygulamaya konulacaktır.
• Çalışanlarımızın ve müteahhit çalışanlarına SEÇ konusunda eğitim verilecek, ziyaretçiler ise bilgilendirilecek ve uyarılacaktır.
• Belirlenen hedefler doğrultunda performansımızı izleyerek, kamuoyuna düzenli bilgi akışı sağlanacaktır.

Alkol ve Uyuşturucu Maddeler Politikası

Temel Hedefimiz

 Amacımız, personellerimizin sigara ve alkol kullanmamalarını sağlamaktır.

• Uyuşturucu madde kullanımı kesinlikle yasaktır.
• Çalışma süresince alkol kullanımı ve alkol almış şekilde işe gelmek kesinlikle yasaktır.
• Çalışma anı içinde sigara kullanımı kesinlikle yasaktır.

Eğitimler, Denetlemeler ve Teşvikler

• Personellerimize ve mütteahhitlerimize periyodik olarak alkol ve uyuşturucu madde kullanımının zararları konusunda eğitim veririz.
• Tüm çalışanlarımıza yılda bir kez kan testi yaparız.
• Mevcut kullanıcıları sigara ve alkolü bırakmaları yönünde teşvik eder, ödüllendiririz.

Personel Alımı

• Yeni personel alımında sigara ve alkol kullanmayan kişileri tercih ederiz.
• Yasaklara uymayan personel ile ilişkimizi hemen keseceğimizi bildiririz.

Kalite Politikası

İNTERPET, gerçekleştirdiği personel belgelendirme faaliyetlerinde, TS EN ISO/IEC 17024 standardı, TURKAK Rehberleri ve MYK Mevzuatına tam uyum ile, konusunda uzman yönetici kadrosu ve teknik personeli ile güvenilir, personel belgelendirme hizmeti sunmayı ilke olarak benimsemiştir.

Ekip ruhunu benimsemiş, özveriyle çalışan personel belgelendirme çalışanlarımız, dokumantasyon yapımız, sınav merkezimiz kalitemizin temellerini oluşturmaktaddır. Kalitemizin sürekliliğinin teminatı titiz çalışmalarımız ve sunduğumuz hizmettir.

Tüm birimlerde, sürekli gelişme ve iyileştirmeyi uygulayarak, personel belgelendirme faaliyetlerinde tarafsızlık ve güvenilirliği ilk hedef kabul etmek, TS EN ISO/IEC 17024 Standartının gerekliliklerini yerine getirmek ve etkinliğini sağlayarak, sürekli iyileştirmek “Kalite Politikamız” dır.

Kalite Politikası

Tarafsızlık ve Gizlilik Taahhüdü

ÜST YÖNETİMİN BAĞIMSIZLIK, TARAFSIZLIK VE GİZLİLİK TAAHHÜDÜ

INTERPET Personel Belgelendirme kuruluşudur, bu kapsamda;

Üst Yönetim olarak, INTERPET personellerinin (dahili-harici ) son iki yıl içerisinde akreditasyon kapsamında olan konularda danışmanlık, kurumsal ve bireysel eğitim hizmeti verdiği personellere, Personel Belgelendirme hizmeti vermeyeceğini, INTERPET dahili ve harici personelinin, yürüttüğü Personel Belgelendirme faaliyetlerinde bağımsızlığını ve tarafsızlığını koruyabilmesi için gerekli tedbirleri alacağını taahhüt eder.

Bu taahhüdünü yerine getirmek için, INTERPET üst yönetimi;

• INTERPET ve Şirket ortaklarının, herhangi bir şekilde ortaklık ilişkisi içinde bulundukları kuruluşların personellerine, Personel Belgelendirme hizmeti verilmez.

• Sınav Yapıcı ve Karar Alıcılarının Son iki yıl içerisinde kurumsal ve bireysel eğitim hizmeti verdikleri personellere, aynı konularda Personel Belgelendirme hizmeti vermelerine izin vermez. INTERPET Personel Belgelendirme Hizmeti verdiği Ulusal Yeterlilikler kapsamında eğitim hizmetleri vermez.

• Sınavlarda görev alan harici sınav yapıcıların, son iki yıl içerisinde eğitim hizmetleri verdikleri personellerin, personel belgelendirme sınavlarında görev almalarına izin vermez.

• INTERPET personelinin veya harici uzmanların son iki yıl içerisinde çalıştığı kuruluşların personellerinin personel belgelendirme süreçlerinde görev almasına izin vermez.

• INTERPET; Personel Belgelendirme personelinin ücret, prim ve performans değerlendirmesinin, yapılan Personel Belgelendirme sayı, ücret ve sonuçlarından bağımsız olmasını sağlar.

• INTERPET tarafsızlığını tehdit eden ilişkiler; yönetim, personel, ortak kaynaklar, finansman, sözleşmeler, pazarlama ve yeni başvuru sahiplerinin kuruluşa yönlendirilmesi karşılığında komisyon ödenmesi veya başka bir teşvikin ödenmesi, vb. tehditler için Risk Analizi oluşturmuş, ilgili riskleri belirlemiş önlemleri almış ve belirli periyotlarda izlemesini sağlamaktadır.
INTERPET , belgelendirme faaliyetlerinden kaynaklanan potansiyel çıkar çatışmalarını analiz ederek, dokümante etmiş ve belirli periyotlarda gözden geçirerek ortadan kaldırmayı ya da en aza indirebilmek için sistemini oluşturmuştur.

İNTERPET Genel Müdür Bekir ALUÇ

Ulusal Yeterliliklerde Sınav ve Belgelendirme

İNTERPET PETROL TEÇHİZAT SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.
Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.”

MYK web sitesine ulaşmak için tıklayınız.
Ulusal yeterliliklere ulaşmak için tıklayınız.

İNTERPET PETROL TEÇHİZAT SAN.TİC.LTD.ŞTİ.,25.04.2018 tarihinde AB-0236-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 29.08.2018 Tarihinde YB-0180 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

MYK Yetki Belgesi için tıklayınız.